Nevşehir Genç Suvermezliler Derneği Ankara gezisi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Nevşehir Genç Suvermezliler Derneği Ankara gezisi düzenledi.

Nevşehir Genç Suvermezliler Derneği Ankara gezisi

 

24 Nisan 2018 sabah 05:00´da Suvermez´den 80 öğrenci ile birlikte hareket eden derneğin ilk durağı Anadolu Medeniyetleri Müzesi oldu. Müzeyi gezen öğrenciler öğle yemeklerini yedikten sonra Birinci Türkiye Millet Meclisi binasını ziyaret ettiler.

Daha sonra Anıtkabir´i ziyaretinde resmi tören gerçekleştiren Genç Suvermezliler Derneği Mustafa Kemal Atatürk´ün mozolesine çelenk sunma töreni yapıp saygı duruşunda bulundu. Hemen akabinde İstiklal Marşını söylemelerinin ardından Anıtkabir Özel Defterini İmzalayan Onursal Başkan Hamza Ertaş şu sözlere yer verdi: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bundan 98 sene önce 23 Nisan 1920´de Meclis´i kurduğu zaman bu bayramı siz değerli çocuklarımıza armağan etmiş. Bu günün küçükleri yarının büyükleri demiştir. Gelecekte bizleri idare edecek fidanlarımızı ne kadar güzel yetiştirirsek geleceğe o kadar umutlu bakabiliriz. Sizler burada gördüklerinizi yaşadıklarınızı etrafınıza anlatarak onların buralara gelmesini sağlayarak ülkemize hizmet etmiş olursunuz. Bbu mutlu günde bizleri yalnız bırakmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Hoşçakalın.

Resmi törenin ardından Anıtkabir Müzesini ziyaret eden öğrenciler rehber eşliğinde müzeyi gezdiler. Son olarak öğrencilere ayakkabı hediye ederek onları mutlu etmenin verdiği huzurla geri dönüş yoluna düşen dernek yönetimi geziden memnuniyetlerini dile getiren öğrencileri saat 23:00´da ailelerine teslim ettiler.

Geziye katılan Suvermez Ortaokulu, Derinkuyu Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri geziyi organize eden Genç Suvermezliler Derneği Başkanı Ziya Çifcibaşı ve dernek yönetimine teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93