Nevşehir Gençlik Merkezinden açık havada resim çalışması

Nevşehir Gençlik Merkezi resim atölyesi öğrencileri bu seferki resim çalışmasını Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Ortahisar Kalesi manzarası karşısında gerçekleştirdi.

Nevşehir Gençlik Merkezinden açık havada resim çalışması

Nevşehir Gençlik Merkezi resim atölyesi öğrencilerinden farklı bir mekanda resim çalışması.

Bir çok sanat çalışmasında arka plan olarak kullanılan Kapadokya bu sefer Nevşehir Gençlik Merkezi resim atölyesi öğrencilerine manzarası ile ilham oldu. Sanatın en doğal manzara ile buluştuğu yer olan Kapadokya ‘da fırça ve boyalar Ortahisar Kalesine karşı kurulan tuvallerin üzerinde  yapılacak resim çalışmaları için kullanıldı. Vatandaşların ve Kapadokya’ya gelen ziyaretçilerin de ilgisini çeken bu sanatsal çalışma ortamı oldukça beğeni topladı.

Gençlik Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’de etkinlikte yer alarak öğrenciler ile sohbet edip yapılan resim çalışmalarını yerinde inceledi.

Gençlik Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir; Bu tür sanatsal çalışmalara Kapadokya’nın eşsiz güzelliğe sahip doğal manzaraları eşliğinde daha çok yer verileceğini, gençlerin Nevşehir Gençlik Merkezi ailesine katılarak bu tür faaliyetlerden tamamen ücretsiz bir şekilde faydalanabileceklerini söyledi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER