Nevşehir'in yöresel ürünleri YÖREX Fuarında tanıtılacak

Nevşehir’in Ürünleri Antalya'da 11.’si gerçekleştirilecek Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) tanıtılacak.

Nevşehir'in yöresel ürünleri YÖREX Fuarında tanıtılacak

Nevşehir’in yöresel ürünleri, 20-24 Ekim tarihlerinde Antalya ANFAŞ Fuar Merkezinde bu yıl 11.'si düzenlenecek olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'nda tanıtılacak.

Her yıl “Sizin oraların nesi meşhur” sloganı ile Türkiye’nin dört bir yanından yöresel ürünlerin tanıtımında büyük rol oynayan YÖREX Fuarı, 2021 yılında da 20-24 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yöresel ürünlerin merkezi olacak.

“NEVŞEHİR İŞLETMELERİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR İMKAN”

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO), Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) ve Ürgüp Ticaret Odası’nın (ÜTO) ortaklaşa katılımı ile Nevşehir’in yöresel ürünlerinin ve turizm değerlerinin tanıtımı gerçekleşecek olan YÖREX Fuarı için açıklamada bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, YÖREX Fuarı’nın yöresel ürünler alanında dünyanın sayılı fuarlarından biri olduğunu ve burada ürün tanıtımı ve ikili iş görüşmelerinin Nevşehir ve iş dünyası için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Salaş; “TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun büyük önem verdiği ve her yıl bizzati olarak katılım sağladığı YÖREX ülke genelinde yöresel ürünlerin tanıtıldığı ve büyük iş bağlantılarının sağlandığı çok önemli bir platform haline geldi. NTB olarak bizde YÖREX’e her sene olduğu gibi bu sene de NTSO ve Ürgüp TSO ile birlikte katılım sağlayacağız. Nevşehir olarak açacağımız stantta başta Coğrafi Tescilli Ürünlerimiz olmak üzere yöresel ürünlerimizin değerini artırmaya ve Kapadokya'mızın da tanıtımına gayret göstereceğiz.” ifadelerinde bulundu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER