Nevşehir İŞKUR 2019 yılında da Türkiye Birincisi

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu Özel Sektörde faaliyet gösteren İş yerleri ile yapmış olduğu iş birliği doğrultusunda Mayıs ayı itibariyle işyeri ziyaretleri, açık iş talepleri, işbaşı eğitim programı ve meslek edindirme kursları kapsamında düzenlenen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) faaliyetleri dahilinde hedeflerin % 69’unu gerçekleştirerek 81 il arasında birinciliği elde etti.

Nevşehir İŞKUR 2019 yılında da Türkiye Birincisi

Konu hakkında açıklama yapan Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık Barata; “Nevşehir Çalışma ve İşkurumu istihdamı korumak ve geliştirmek, iş arayanlara ve işverenlere danışmanlık hizmetleri sunarak işgücü piyasasında aracılık görevini etkin bir şekilde yerine getirmeyi amaçlamakta ve istihdam teşvikleri yoluyla işgücü piyasasında dezavantajlı olan kişilerin istihdam edilebilirliklerini artırmak için söz konusu dezavantajlı grupları istihdam eden işverenlere destek vermektedir. İlave İstihdam Teşviki,  Kadınlar, Gençler ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Sahipleri için İstihdam Teşviki, İşbaşı Eğitim Programı Teşviki, İşsizlik Sigortası Ödeneği Alanları İstihdam Eden İşverenler için İstihdam Teşviki, Engelli İstihdamı Teşviki, Asgari Ücret Desteği gibi teşvik paketleri bulunmaktadır.“ dedi.

Barata; “Özel sektör işverenleri ile yapılan iş birliği kapsamında firmaların ihtiyaç duydukları nitelikli işgücünün yetiştirilmesi amacıyla İŞKUR ile iş birliği içinde düzenledikleri mesleki eğitim kurslarının firmalara destek verilmektedir. Bu kapsamda eğitici giderleri, kursiyer zaruri gideri ile kısa vadeli sigorta giderleri İŞKUR tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca Türkiye birincisi olmanın onurunu yaşıyoruz, bu başarıyı elde etmemizde bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Nevşehir Valimize, Milletvekillerimize, Belediye başkanımıza işverenlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve bizlere her zaman destek olan basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER