Nevşehir İŞKUR’dan TYP çalışanlarına motivasyon ziyareti

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık Barata, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında Çalış Belediye Başkanı ve Çalış Belediyesi bünyesinde çalışan katılımcıları ziyaret etti.

Nevşehir İŞKUR’dan TYP çalışanlarına motivasyon ziyareti

TYP işçileri ile bir süre sohbet eden Barata; “Sadece il merkezimiz ve ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı değil aynı zamanda beldelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı da İŞKUR hizmetlerimizden yararlandırıyoruz; ilimizde kamu kuruluşları ve belediyelerde “Toplum Yararına Program” kapsamında özellikle istihdamında zorluk çekilen dezavantajlı gruplar (Engelli, Eski hükümlü ve 35 yaş üstü bireyler ve bayanlar) arasından seçilmektedir. Bu kişilerin çalıştıkları süre içerisinde asgari ücretten maaşları ve emekliliğe esas sigorta primleri Kurumumuzca ödenmektedir”  dedi.

Barata ayrıca TYP kapsamında çalışan katılımcıların bölgenin kalkınması adına önemli işler gerçekleştirdiğini ifade ederek, kursiyerlerin beldelerde yol yapımı, çevre temizliği, altyapı onarımları gibi alanlarda çalışarak önemli bir hizmeti yerine getirdiklerini ifade etti.

Çalış Belediye Başkanı Kazım Yılmaz, ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER