Nevşehir Kızılay gönüllüleri parkları temizledi

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi gönüllü ekibi sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla parklarda sigara izmariti ve çöp topladı.

Nevşehir Kızılay gönüllüleri parkları temizledi

Nevşehir merkezde Kızılay Nevşehir tarafından başlayan etkinliğe bir çok gönüllü katılım sağladı. Atıklar konusunda farkındalık oluşturmak, toplumu bilinçlendirmek ve çevrenin temiz tutulmasını teşvik etmeyi amaçlamak adına yapılan etkinlikte toplanan atık ve çöpler ayrıştırılarak geri dönüşüme yönlendirildi.

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle beraber parklarda oluşan yoğunluklar sebebiyle yerlere atılan çöpler görüntü kirliliği oluşturuyor. Kızılay gönüllülerinin yaptığı bu çalışmada vatandaşlar bilinçlendirilirken bir çok alanda şehrin temizlenmesinde halkın katılımı da sağlandı.

Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek destek veren tüm Kızılay gönüllülerine teşekkür etti.

Civelek; "Kızılay insana ihtiyaç duyduğu zaman yardım eden bir iyilik hareketi. Bunun yanı sıra da toplumsal ve çevre konularına da duyarlı bir yapıyız. Çevrenin geri dönüşü olmayan tahribatına, su kaynaklarının kısıtlı olmasına dikkat çekmek istedik. Çöpe attığımız her malzeme çöp değil, geri dönüştürülebilir malzemeler var. Hepimiz evlerimizde atık malzemeleri ayırarak geri dönüşüme kazandırabiliriz. Bu aynı zamanda ekonomik de bir kaynak. Ve ayrıca havaların ısınmasıyla beraber park kullanımlarımız arttı. Bu bağlamda kendi yaşam alanlarımızı kirletmemekte boynumuzun borcudur. Herkesi çevre konusunda duyarlılığa davet ediyorum. Bu dünya bizim ve başka dünya yok, çocuklarımıza bırakacağımız bir emanet." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER