Nevşehir Kızılay, gönüllüleriyle tam kapanmada ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyor

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi tam kapanma süresi boyunca merkezdeki yardımlarına ara vermeden devam ederken, ilçelerde, beldelerde ve köylerde 1200’den fazla ihtiyaç sahibi aileye gıda kKolisi dağıtımı gerçekleştirildi.

Nevşehir Kızılay, gönüllüleriyle tam kapanmada ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyor

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi Ramazan ayında yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için büyük bir hızla çalışmaya devam ediyor. Bağışçılarından aldığı Zekat, Fitre, Fidye desteklerini günü gününe dağıtıp ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarına bir nebze ilaç oluyor. Şube çalışmalarının saat mefhumu gözetilmeden yapılmasında 1800’ü aşkın Kızılay gönüllüsünün de emeği büyük. Arı gibi çalışarak iyilik faaliyetleri yürüten ekip Ramazan bayramında yürütecekleri bir çok faaliyete şimdiden hazır.

Çalışmalarla alakalı açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek; "Hayırseverlerimizin, şubemize bağışladığı gıda kolilerini, Mübarek Ramazan ayında Nevşehir'imizin her noktasına ulaştırmak, ihtiyaç sahibi ailelerimizin iftar ve sahur sofralarına bir nebzede olsa katkıda bulunmak adına hafta içi, hafta sonu ayırt etmeden gönüllülerimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ramazan ayının bereketini tüm Nevşehir’imizde yaşatıp, kimseyi geride bırakmayacağız. ” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER