Nevşehir Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Nevşehir Valiliği, yaptığı yazılı açıklamayla vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Nevşehir Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Valilikten yapılan açıklamada, Vali Yardımcılarının makamlarının kullanılarak yardım talebinde bulunulduğu, bu taleplere vatandaşların itibar etmemeleri gerektiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde Valimizin, Vali Yardımcılarımızın makamları veya Valilik Özel Kalem Müdürü adı kullanılarak gerek ilimizde, gerekse de ilimiz dışındaki hayırsever vatandaşlarımız ve şirketler aranarak, para, engelli arabası ve malzeme ihyacı olduğu şeklinde, vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek, yardım talebinde bulunulduğu tespit edilmiştir.

Hiçbir devlet kurumu veya görevlisi vatandaşlarımızdan bu şekilde para talebinde bulunamaz. Bu gibi taleplerde bulunanlara kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir. 

Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 112 Acil Çağrı Merkezini aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları önem taşımaktadır.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER