Nevşehir Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması

Nevşehir Valiliği, kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemelerin de 4 ayrı risk seviyesine göre belirleneceğini, bu nedenle 1 Mart'ta mevcut uygulamaya devam edileceğini ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart itibarıyla başlanabileceğini bildirdi.

Nevşehir Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında hafta başında toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edeceği belirtildi.

1 Mart'tan sonra başlayacak yeni süreçte uygulanacak tedbirlerin, salgının seyrine göre il bazlı belirleneceği aktarılan açıklamada, yeni kararlar açıklanıncaya kadar 15 Şubat'tan beri uygulanan eğitim düzenine devam edileceği ifade edildi.

Kabine toplantısının akabinde İl Hıfzıssıhha Kurulunca gerekli adımların atılacağı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir. İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak kabinede yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti. Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan, 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibarıyla başlanabilecektir."

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 14:43
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER