Nevşehir Valisi Aktaş, Kars'tan gelen öğrencilerle bir araya geldi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Nevşehir’de bulunan Karslı öğrencilerle Nevşehir Kamp Eğitim Merkezinde buluştu.

Nevşehir Valisi Aktaş, Kars'tan gelen öğrencilerle bir araya geldi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayesinde İçişleri Bakanlığınca başlatılan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında İlimizde bulunan 40 Karslı öğrenci grubu ile Nevşehir Kamp Eğitim Merkezinde buluştu.

Vali İlhami Aktaş; ”Siz değerli öğrencilerimizi Kapadokya’da, Nevşehir’de görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. İçişleri Bakanlığımız tarafından uygulanan ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Doğu ve Güneydoğu illerindeki evlatlarımız Anadolu illerine gelerek, buradaki kardeşleriyle buluşuyor, yeni arkadaşlar ediniyorsunuz. Buradan giderken de Nevşehir’imizden güzel şehrimiz Kars’a, selamlarımızı en iyi dileklerimizi saygılarımızı ailelerinize ve tüm arkadaşlarınıza lütfen iletin” dedi.

Öğrenciler ise kendilerine gösterilen bu ilgi ve alakadan dolayı Vali Aktaş’a teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çekindiler.

Programın sonunda Vali Aktaş, misafir öğrencilere Nevşehir’i anımsatacak çeşitli hediyeler verdi.

Vali İlhami Aktaş’ın katıldığı programa; Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer eşlik etti.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER