Nevşehirli hayırsever depremzedeler için Elazığ’da restoran kapattı

Nevşehirli hayırsever bir iş insanı, depremin vurduğu Elazığ’da bir restoranı kapatarak, depremzedelere ücretsiz yemek verilmesini sağladı.

Nevşehirli hayırsever depremzedeler için Elazığ’da restoran kapattı

Elazığ'da merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 20.55'deki depremde Elazığ'da ölü sayısı 18'e yükseldi. Malatya'da da 4 kişi hayatını kaybetti, toplam 1031 kişi de yaralandı.

Öte yandan birçok insan da deprem tehlikesiyle evlerinden tahliye edildi. Yetkililer afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerektiğini duyurdu.

Depremin ardından binlerce insan geceyi geçirmek için spor salonları, park ve bahçeler ile konferans salonlarına sığındı.

Nevşehirli hayırseverden alkışlanacak davranış

Türkiye’nin birçok ilinde battaniye, ısıtıcı ve giyecek yardımı için kampanya başlatıldı.

Nevşehir’den hayırsever bir iş insanı ise herkese örnek olacak bir davranışa imza attı. Hayırsever iş insanı, en fazla hasar gören bölgelerden Mustafa Paşa Mahallesindeki bir restoranı harita üzerinden bulup, iletişime geçerek restoranı kapattı.

Hayırsever iş insanı, restoranın tüm masraflarını karşılayarak restorana gelen tüm depremzedelere ücretsiz yiyecek ve içecek ikram edilmesini istedi.

Bunun üzerine iş yeri sahibi satışları durdurarak dükkanın camlarına restoranında ücretsiz yemek ikramı yapıldığını duyurdu.

Yüzlerce vatandaş restorana giderek yeme içme ihtiyaçlarını gideriyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER