NEVÜ ev sahipliğinde GPECOM 2022 konferansı düzenlenecek

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde, “4. Uluslararası Küresel Güç, Enerji ve Haberleşme Konferansı (GPECOM2022)” düzenlenecek.

NEVÜ ev sahipliğinde GPECOM 2022 konferansı  düzenlenecek

NEVÜ Rektör Yardımcısı ve GPECOM2022 Onursal Başkanı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, birincisi 2019 yılında yüz yüze ve 2020 ile 2021 yıllarında küresel salgın nedeniyle 2. ve 3’üncüsünün çevrim içi olarak NEVÜ ev sahipliğinde düzenlenen “Uluslararası Küresel Güç, Enerji ve Haberleşme Konferansı”nın dördüncüsünün tekrar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  (NEVÜ) ev sahipliğinde çevrim içi ve yüz yüze olarak gerçekleştirileceğini söyledi.

Prof. Dr. Çolakoğlu, “Üniversitemiz ev sahipliğinde 2019 yılında başlatılan GPECOM, başlangıcından bu yana Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) tarafından teknik olarak desteklenmekte ve sunulan bütün bildiriler IEEE Xplore Digital Library indeksinde DOI ve ISBN numarasıyla yayınlanmakta.

IEEE GPECOM’un birincisini 2019 yılında Üniversitemiz ev sahipliğinde ve Ürgüp İlçemizde Gazi Üniversitesi, Danimarka’dan Aalborg Üniversitesi ve Portekiz’den Universidade Nova de Lisboa işbirliğiyle yüz yüze olarak düzenlemiştik ve bu uluslararası konferansımıza 44 farklı ülkeden katılımcı yer almıştı. Küresel salgın şartlarından dolayı kısa ismi IEEE GPECOM2020 olan uluslararası konferansımızın ikincisini ise yine üniversitemiz ev sahipliğinde 20-23 Ekim 2020 tarihlerinde Danimarka’dan Aalborg Üniversitesi, Portekiz’den Universidade Nova de Lisboa ve Hollanda’dan Eindhoven University of Technology ile çevrim içi olarak gerçekleştirmek zorunda kalmıştık. Küresel salgın şartlarından dolayı GPECOM konferansımızın üçüncüsünü de çevrim içi olarak düzenlemiştik.

Güç elektroniği, elektrik makinaları, güç üretim iletim ve dağıtımı, geleneksel ve yenilenebilir enerji kaynakları, mikro şebekeler ve akıllı şebekeler, haberleşme sistemleri ve güncel teknolojiler konularında oturumların düzenlendiği IEEE GPECOM konferansımızın 4.sü bu sene 14-17 Haziran 2022 tarihlerinde yine üniversitemiz ev sahipliğinde ve üniversitemiz Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Kabalcı’nın yönetiminde çevrim içi ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. Konferansımızın bu seneki ortak düzenleyicileri ise, Portekiz’den Universidade Nova de Lisboa’nın yanı sıra İtalya’dan Palermo Üniversitesi ve Katar’dan Katar Üniversitesi’dir.

IEEE GPECOM2021 kapsamında 7 adet davetli konuşma oturumu ve 3 adet ders oturumu belirlenmiş olup 21 adet oturumda da 40 farklı ülkeden 119 adet bildiri sunumu gerçekleştirilecektir. IEEE, IEEE Industrial Electronics Society (IES); IEEE Industry Applications Society (IAS); IEEE Power & Energy Society (PES) ve IEEE Power Electronics Society (PELS) tarafından teknik olarak desteklenen IEEE GPECOM2022’de sunulan bütün bildiriler bu yıl da IEEE Xplore Digital Library indeksinde DOI ve ISBN numarasıyla yayınlanacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93