NTB’de MEGİP için ilk işbirliği protokolü imzalandı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Özel Versa Hastanesi arasında MEGİP işbirliği protokolü imzalandı.

NTB’de MEGİP için ilk işbirliği protokolü imzalandı

Protokol kapsamında 8 kişiye sekreterlik mesleği eğitimi verilecek.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO), Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi kapsamında çalışmalar sürüyor.

Mesleki Eğitim ve Geliştirme Projesi’nin (MEGİP) ikinci toplantısı Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) toplantı salonunda gerçekleştirildi.

NTB Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata, NTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız, NTSO Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Akgür, Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Ziya Yüksel, Borsa Genel Sekreteri Uğur Aydoğan, İŞKUR yetkilileri ile Odalar ve Borsa yetkilileri katıldı.

Toplantıda, Özel Versa Hastanesi ile Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında mesleki eğitim ve beceri geliştirme programı MEGİP Protokolü imzalandı.

8 kişinin eğitim göreceği mesleki eğitim ve beceri çalış geliştirme kursu, sekreterlik mesleğinde olacak.

Program süresi 143 gün sürecek. Kursiyerlere günlük 61,65 TL ücret ödenecek. Kurs süresi sonunda en az 4 kişi Versa hastanesi tarafından istihdam edilecek. Yani %50 istihdam zorunluluğu bulunuyor.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER