NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız’dan “Korona virüs fırsatçılığı” uyarısı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, korona virüsü sebebiyle vatandaşların hassasiyetinden faydalanarak gıda, temizlik ve dezenfektan ürünlerinde spekülatif zam uygulayarak fırsatçılık yapmak isteyenlere müsaade edilmeyeceğini belirtti.

NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız’dan “Korona virüs fırsatçılığı” uyarısı

Parmaksız, Nevşehirli hemşerilerimizin bu konudaki şikayetlerini Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliğine bildirmelerini istedi.

NTSO Başkanı Parmaksız, yaptığı açıklamada tüm dünyayı etkisi altına alan, Türkiye’de ise alınan önlemlerle titizlikle mücadele edilen korona virüsünün ticarette fahiş fiyat ve stokçuluk fırsatı olarak görülmemesi gerektiğini kaydetti.

Parmaksız ayrıca, “Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı oda olarak, disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100