NTSO’DA MEGİP işbirliği protokolü imzalandı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ve Özel Versa Hastanesi arasında MEGİP işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 8 kişiye mesleki eğitim verilecek.

NTSO’DA MEGİP işbirliği protokolü imzalandı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO), Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi kapsamında çalışmalar sürüyor. Mesleki Eğitim Ve Geliştirme Projesi (MEGİP)  toplantısı Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Başkan M. Arif Parmaksız,  NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata,  NTSO Genel Sekreteri İ. Hakkı Aydoğan, Özel Versa Hastanesi adına Osman Vergiveren katıldı.

Toplantıda açıklama yapan Parmaksız, ”MEGİP İşbirliği Protokolü ile birlikte paydaşlarımızla uyum içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Özel Versa Hastanesi gibi istihdamı destekleyen, büyümenin önünü açan firmalarımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

8 kişinin eğitim göreceği mesleki eğitim kursu 135 fiili gün olarak 20 Eylül 2019 tarihinde başlayıp 27 Şubat 2020 tarihinde sona erecek. Kurs süresi sonunda yüzde 60 istihdam garantisiyle en az 5 kişi Özel Versa Hastanesi tarafından kurs süresi kadar istihdam edilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">