Öztürk, Özyayla Köyü Kur’an Kursu öğretici ve öğrencilerini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişleri tarafından yapılan teftişte başarılı bulunan Özyayla Köyü Kur’an kursu öğreticisi Firdevs Adıyaman ve öğrencilerini ziyaret eden İl Müftüsü Yakup Öztürk, gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Öztürk, Özyayla Köyü Kur’an Kursu öğretici ve öğrencilerini ziyaret etti

“Ümmetimin en hayırlısı, Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i şerifini örnek vererek sözlerine başlayan İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Kur’an kurslarında öğrenciler sadece Kur’an-ı Kerim öğrenmiyorlar bunun yanında Peygamber Efendimizin hayatını, güzel ahlakını, ibadetlerini nasıl yapacaklarını, büyüklere saygıyı, küçüklere sevgiyi, hoşgörüyü ve merhameti de öğreniyorlar. Bu da onların kendileriyle, aileleriyle ve toplumla barışık, huzurlu ve mutlu bireyler olmasını sağlıyor. Hepinizin yüzünde bu mutluluğu görebiliyorum. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

İl Müftüsü Öztürk, Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişleri tarafından yapılan teftişte başarı gösteren Özyayla Köyü Kur’an kursu öğreticisi Firdevs Adıyaman’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Kurs öğreticisi Firdevs Adıyaman ve öğrencileri yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını belirterek Müftü Öztürk’e teşekkür ettiler.

MHA

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER