Pazarcı esnafına önemli uyarı 

Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, hafta sonları getirilen sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili pazarcı esnafını bilgilendirdi. 

Pazarcı esnafına önemli uyarı 

Pazarcı esnafının tedarik zinciri içerisinde bulunduğunu, pazarcı esnaflarının vergi levhası ya da odaya üye belgelerini göstermeleri halinde kolluk kuvvetleriyle bir sorun yaşamayacaklarını söyledi. 

Başkan Özmen, "Hafta sonları 20.00 ile 10.00 saatleri içerisinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına geçilmiştir. Pazarcı esnaflarımız tedarik zinciri kapsamına değerlendirildiğinden Nevşehir Valimiz ile yapılan görüşmelerde vergi levhanızı ya da oda faaliyet belgelerinizi yanınızda bulundurmanız, kolluk güçlerinin istediği zaman göstermeniz gerekmektedir. Bu şartlarda hale gidip malınızı alabilir, pazarlarınıza bu belgeler ile gidebilirsiniz. Ayrıca gıda ve tekstil esnaflarımızda pazar yerlerine erkenden gidip tezgahlarını açabilirler. Pazarlarımızın kapanmaması için lütfen pazarlarımızda ve ilgili alanlarımızda sosyal mesafeyi koruyun, maskenizi mutlaka takın ve takmayanları takmaya zorlayın. Tüm pazarcı esnaflarımıza hayırlı İşler. Korona irüs illetinden bir an önce kurtulmanızı dileriz" diye konuştu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER