Pazarcılar odasından önemli açıklama

Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ile yapılan istişare sonucunda bu hafta Pazar ve Pazartesi günleri il merkezinde bulunan pazaryerinin açık bulunacağını, ancak koronavirüs nedeniyle alınan tedbirlere vatandaşların ve pazarcı esnafının bire bir uymak zorunda olduklarını belirtti.

Pazarcılar odasından önemli açıklama

Özmen, “Bu hafta Pazar ve Pazartesi günleri pazarımız açık olup, Nevşehir Belediye Başkanımız Rasim Arı’nın talimatıyla Pazar yerimiz en ince ayrıntısına varana kadar hijyen ve temizlik çalışmaları en yüksek düzeyde yapılmış ve yapılmaya da devam ediyor. Buradan kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın yayınladığı genelgeye göre biz esnaflara ve halkımıza görevler düşmektedir. Bunlar aşağıdaki genelgede ki gibidir. Bütün hijyen ve temizlik kurallarına uymak bizim, ailemizin ve toplumumuzun sağlığı için önemlidir.

Pazarlarımızda Sebze ve Meyve satışı yapan esnaflarımız Ticaret Bakanlığımızın alınan koranavirüs kararları gereği;

• Pazarcı esnafımız sattığınız sebze ve meyveyi müşteriye elletmeyeceksiniz. Seçtirmeyeceksiniz.

• Kesinlikle eldiven takılıp ürünleri bizzat poşetleyeceksiniz.

• Bu kurala esnafımız ve halkımız kesinlikle uymak durumundadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 22:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saygı
Saygı - 4 ay Önce

Karara kesinlikle saygı duymalıyız ama pazarci esnafımızda lütfen seçerken kendine alıyor gibi seçerse memnun oluruz hem hijyen hem hakkaniyetli olur

SIRADAKİ HABER