Personel istişare ve bilgilendirme toplantısı yapıldı 

Nevşehir İl Müftülüğü 2021 yılı Şubat ayı “Personel İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı” Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Personel istişare ve bilgilendirme toplantısı yapıldı 

Pandemi nedeniyle üç oturum halinde gerçekleştirilecek toplantıların birinci oturumu merkezde görev yapan cami görevlilerinin katılımıyla yapıldı. İkinci ve üçüncü oturumlar ise önümüzdeki günlerde merkeze bağlı köy ve kasabalarda görev yapan cami görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’nın başkanlığında yapılan toplantıya Müftü Yardımcıları, şube müdürleri, din hizmetleri uzmanları ve din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda gündem maddelerinin müzakere edilmesinden sonra İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya kısa bir konuşma yaptı.

Toplantı sonunda AFAD İl Müdürlüğü ekibi tarafından “Afet Bilinci Eğitimleri” semineri verildi. Başta deprem olmak üzere doğal afetlere ve acil durumlara karşı sosyal bilinç ve farkındalık oluşturmak için afet esnası, öncesi ve sonrası alınması gereken tedbirler ve afet türleri din görevlilerine anlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER