Rasim Arı’dan 15 Temmuz mesajı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Rasim Arı “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rasim Arı’dan 15 Temmuz mesajı

Arı mesajında şu ifadelere yer verdi: 15 Temmuz milletimiz için derin anlamların ifadesidir. Tarihte benzeri görülmemiş bir hainliğin, kendi vatandaşının canına kastedecek kadar gözü dönmüş bir caniliğin, aziz milletin namus saydığı tüm değerleri ayaklar altına almayı hedeflemiş ahlaksız bir ihanetin, karanlık gecesi olmanın yanında, milletimizin en aydınlık yarınlarının çok yakında olduğunun da tarih sayfalarına kazındığı destanın adıdır 15 Temmuz.

15 Temmuz bizlere, yüreğimizi dağlayan acılar yaşatmıştır! Ancak bunun yanında, milletçe büyük dersler çıkararak asla unutmamamız gereken benzersiz değerleri de yüreklerimize, zihinlerimize sonsuza dek silinmemek üzere kazıyan benzersiz bir milli değer olma niteliği taşımaktadır. Milletimiz için, “söz konusu vatan olduğunda gerisinin teferruat olduğunun” en güçlü ifadesi, birliğimizin beraberliğimizin, hainlikle değil yıkılmak, yara bile alamayacağının benzersiz kanıtıdır 15 Temmuz.

Milletimiz adına, Çanakkale Destanı, İstiklal Savaşı gibi emsali görülmemiş ölçüde büyük önemi haiz 15 Temmuz’un 2. yıl dönümü münasebetiyle, vatanımıza göz diken hainlere karşı cansiperane şekilde kendilerini gözünü kırpmadan kurşunların, tankların, topların önüne atan, askeri üniforma giymiş darbeci hain teröristlere karşı kahramanca mücadele eden aziz milletimizin kahraman fertlerine sonsuz şükranlarımı sunarım. Bu uğurda şehadet şerbetini içmiş kahramanlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize sonsuz şifalar diler, kendilerini en kalbi minnet, sevgi ve saygıyla selamlarım.  Allah milletimize bir daha böyle bir hainliği yaşatmasın...

YORUM EKLE
YORUMLAR
ORHAN DÜZ
ORHAN DÜZ - 11 ay Önce

Çok güzel bir şekilde açıklamışsın kardeş.Allah razı olsun.Nevşehire geldiğinde ben dükkanda değildim.uğramışsın ayaģına sağlık. Bidahaki sefer önceden haber ver sana bi Nevşehir tavası yapayım.Kendine iyi bak.

SIRADAKİ HABER