Salaş‘tan 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Salaş‘tan 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş mesajında, İstiklal Marşı'nın bağımsızlığın, Türk milletinin kahramanlığının ve milli mücadelenin bir sembolü olduğunu belirterek, Merhum Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bağımsızlığımızın yegâne ifadesini İstiklal Marşıyla ortaya koyduğunu bildirdi.

Salaş mesajında şunları kaydetti: "İstiklal Marşımız, kurtuluş savaşının sonrasında, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınarak, TBMM'de kabul edilen, ülkemizin bağımsızlığının sembolü olan, milletimizin kahramanlığını ve milli mücadelemizi en veciz sözlerle ifade eden, Türk milletinin karakterini yansıtan eşsiz bir eserdir.

Bu eşsiz eserin her bir kelimesi, her bir mısrası bizlere anlamlı ve büyük mesajlar iletmektedir. Bu mesajları en ince ayrıntılarıyla kavrayan bir nesil, ülkemizi her alanda dünyada lider bir ülke yapacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizin düşman işgalinden kurtularak, milli mücadelemizin başarıya ulaştığı ve bağımsızlığımızı kazandığımız o günleri, her İstiklal Marşı okuduğumuzda hatırlamaktayız. O günlerin heyecanını bu günlere aktaran İstiklal Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy'un ifadesiyle; "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" diyorum.

İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünde, tüm İstiklal şehitlerimizi, gazilerimizi ve merhum milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100