Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7.Bölge Müdürlüğü tarafından soğuk ve yağışlı hava uyarısı yapıldı.

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada Çarşamba gününden itibaren bölge genelinde sıcaklıkların 6 ila 10 derece düşmesinin beklendiği, sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışların bin 800 metre ve üzeri karla karışık yağmurlu, 2 bin 300 metre ve üzeri rakımlı bölgelerde kar yağışı şeklinde olmasının beklendiği belirtildi.

Açıklamada görülebilecek kuvvetli yağışlar ve rakımı yüksek bölgelerde görülebilecek zirai don hadisesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Ülkemizin Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bölgemizin tamamımın bu yağışlı sistemden etkilenmesi beklenmektedir. Yağışlı sistemin etkisini göstermesiyle birlikte Çarşamba gününden itibaren bölge genelinde sıcaklıkların 6 ila 10 derece düşmesi beklenmektedir. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışların; 1800 metre ve üzeri Karla Karışık Yağmurlu, 2300 metre ve üzeri rakımlı bölgelerde Kar yağışı şeklinde olması beklenmektedir. Soğuk ve yağışlı sistemin bölgemizi Cuma günü terk etmesi beklenmektedir. Bu sistemle birlikte görülebilecek Kuvvetli Yağışlar ve rakımı yüksek bölgelerde görülebilecek zirai don hadisesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı güncel uyarı ve değerlendirmelerimiz takip edilmelidir.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER