Soner Halisdemir’e tepki istifa getirdi

Vatan Yıldızları Vakfı Genel Başkanı Soner Halisdemir’in Ankara Büyükşehir Belediyesinde göreve başlaması dolayısıyla yaptığı paylaşım istifaları da beraberinde getirdi. Vakfın Nevşehir Şubesi Yönetim Kurulu komple istifa etti.

Soner Halisdemir’e tepki istifa getirdi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında görevliyken komutanlığı ele geçirmeye çalışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak öldüren ve ardından diğer darbe yanlısı askerler tarafından vurularak şehit edilen kahraman astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Vatan Yıldızları Vakfı Genel Başkanı Soner Halisdemir, sosyal medya hesabından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile fotoğrafını paylaşarak, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Şehit ve Gaziler bölümünde Sayın Belediye Başkanımızın takdirleri ile yetkilendirilmiş bulunmaktayım. Bu görevi layıkı ile şehit ve gazilerimizin adına, tüm vatan bayrak sevdalısı milletim adına yerine getireceğimi bilmelerini istiyorum. Bu duygularımla Belediye Başkanımız Mansur Yavaş bey başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür eder saygılarımı sunarım. Soner Halisdemir.” ifadelerini kullandı.

Halisdemir’in bu paylaşımı vakıfta rahatsızlığa neden oldu.

Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Ayşe Paslanmaz ve beraberindeki 10 kişilik yönetim kurulu istifa etti.

Paslanmaz, yaptığı açıklamada, “Genel merkezimizin gereksiz ve yanlış tutumları, savunduğumuz Vatan Yıldızları Vakfı’nın ideolojisine ters yaklaşımlarından dolayı, Nevşehir İl Başkanlığı olarak topluca istifa etmiş bulunmaktayız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 12:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ballı kaymak
Ballı kaymak - 1 hafta Önce

La ne oldu da kurdunuz, başkan oldunuz, kurul oldunuz...
Ee hadi oldunuz
Ne oldu da ayrıldınız...
Yani diyorum ki
Neye yaradınız
Neye yararsınız....

SIRADAKİ HABER