Sulusaray’da çilek yetiştiriciliği kursu tamamlandı

Tarım ve Orman Bakanlığının “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” kapsamında Sulusaray kasabasında açılan çilek yetiştiriciliği kursu tamamlandı.

Sulusaray’da çilek yetiştiriciliği kursu tamamlandı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Nevşehir Şehit Jandarma Onbaşı Muhammet Can Biçici Halk Eğitimi Merkezi ve Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile Tarım ve Orman Bakanlığının “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” kapsamında, Sulusaray kasabasında açılan çilek yetiştiriciliği kursu tamamlandı.

Kursa katılan 22 kadın çiftçi eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandı.

Kadın çiftçilere sertifikaları İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Necmettin Sapmaz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hüsnü Baş, İŞKUR İl Müdürü Şinasi İnanıcı, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fedakar Koçak ve Müdür Yardımcısı Ayşegül Sönmez ile Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya’nın katılımı ile teslim edildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür Memiş; “Tarım ve hayvancılık alanında yetiştirme ve meslek edindirme kurslarını önemsiyoruz ve bu kursların düzenlenmesine devam edeceğiz.” diyerek çilek yetiştiriciliği konusunda kursu tamamlayan 22 kadın çiftçi ile eğitim personelini tebrik etti ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER