TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde TARSİM Yetkilileri ve İl, İlçe Ziraat Odalarının Başkanlarının katılımı ile TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 

TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi

TARSİM Kayseri Bölge Müdürü Ömer Altuğ ve Uzm. Yard. Çağrı Kibar, Tarım ve Orman İl Müdürü Okan Yılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ve personelleri, Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya ve İlçe Ziraat Odaları Başkanlarının katılımıyla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda karşılıklı görüş ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Tarım Sigortaları bilgilendirme toplantısında sigortanın genel şartları, tarifeleri ve talimatları ile köy bazlı kuraklık verim sigortasının kapsamına giren tüm konular ele alındı. Mevcut yapılan çalışmalar ve ileriki dönemlerde yapılacak çalışmaların içeriği hakkında detaylı olarak konular değerlendirildi.

banner116
Tarım sigortalarının üretim ve üreticiler açısından geleceğin güvencesi olduğunu açıklayan Tarım ve Orman İl Müdürü Okan Yılmaz, üreticilerin ve çiftçilerin sigorta yaptırma oranlarının her geçen yıl artarak devam ettiğini belirtti.

Yılmaz, üretici ve çiftçilerin bu konuda bilgilendirilmesine devam edileceğini söyledi.

Toplantı soru ve cevap kısmına geçilmesinin ardından sona erdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER