'TERÖRE KARŞI NET BİR DURUŞ SERGİLENMESİ GEREKİYOR'

Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı Mustafa Malkoç, son zamanlarda yaşanan terör saldırılarının ülke ve ulus bütünlüğünü tehdit ettiğini ifade etti.

'TERÖRE KARŞI NET BİR DURUŞ SERGİLENMESİ GEREKİYOR'

Malkoç, “Bölücü terör örgütünün saldırılarını tekrar başlattığı tarih olan 7 Temmuz´dan bu yana 30´un üzerinde asker ve polis şehit düşmüştür. Şanlıurfa Suruç´taki IŞİD saldırısında ise çoğu üniversite öğrencisi 32 kişi ölmüş, 29 kişi yaralanmıştı.

Son günlerde ülke bütünlüğümüze, iç barış ve toplumsal huzurumuza kast eden emperyalist güdümlü terör eylemlerinin giderek tırmanması endişe vericidir. Bugün ulusal birliğimiz ve bütünlüğümüz tehdit altına girmiş ve ülkemiz hızla iç çatışmaya doğru sürüklenmektedir.

7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar olma şansını kaybeden AKP iktidarı, siyasi hesaplarını ülke çıkarlarının üzerinde tutarak, ülkede hızla bir kaos ortamı yaratılmasına zemin hazırlamıştır.

Ülke yangın yerine dönmüşken, seçimle iktidardan düşen müstafi hükümet, ülkeyi yönetmeye devam etmekte, haksız şekilde yeni atamalar yapmakta ancak terörü önleyici adımları atmamaktadır.

Yapılması gereken derhal yeni bir hükümetin kurulması,  terör olayları karşısında artık ödünsüz ve net bir duruş sergilenmesidir. Eğitim-İş olarak şehitlerimize ve yaşamını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, ailelerine ve ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER