TES Milli Egemenlik ve Ataya Saygı Temalı yürüyüş gerçekleştirdi

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi (TES) bu hafta sonu Milli Egemenlik ve Ataya Saygı Temalı Zemi Vadisi yürüyüşü gerçekleştirdi.

TES Milli Egemenlik ve Ataya Saygı Temalı yürüyüş gerçekleştirdi

 

Nevşehir Sendika binası önünde toplanan eğitimciler buradan servis araçlarıyla Zemi vadisi girişine getirildi. Burada Şube Başkanı Tayfur Urgenç Zemi Vadisi ile ilgili genel bir bilgi verdi.

Urgenç; “Nevşehir´de görülmesi gereken en ilginç ve güzel bir vadinin içinde bulunmaktasınız. Yürüyüşümüze kuş sesleri eşlik edecek. Vadi tabanında bazı yerlerde doğal köprülerden geçeceğiz. Vadi tabanında su bulunmaktadır. Bazen de bizler ağaçlardan doğal köprüler yapacağız. Tarihi yerleşim alanları ve kiliseleri göreceğiz. Coğrafyanın oluşmasına tanıklık edeceğiz. Saat:10.00´da başladığımız vadi yürüyüşümüz Saat:15.00´da sona erecektir” dedi.

Yürüyüşe neden Milli Egemenlik ve Ata´ya Saygı yürüyüşü adını verdiklerini açıklayan Urgenç; “Biz Milli hassasiyetleri olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Demokratik yaşam ve demokrasi kültürünü bizlere armağan eden Atatürk´ü anmak ve hatırlamak istedik. Dolayısıyla 23 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerinin ortasında gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüş ile de buna dikkat çekmek istedik. dedi.

Eğitim çalışanları güzel bir günde aileleriyle birlikte mutlu bir pazar geçirerek bir yılın stresini attılar. Zaman zaman çiseleyen yağmur ise yürüyüşe ayrı bir tat kattı. Yürüyüş sonunda ise katılımcılar mangal ateşinin başına geçerek yiyeceklerini pişirdiler. Katılımcılara mangalda tavuk ve ayran ikram edildi. Yürüyüş Göreme Açık Hava müzesinin olduğu noktada sona erdi. Şube Başkanı Tayfur Urgenç bir başka organizasyonda buluşmak dileğiyle katılımcılara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93