TKDK tarafından IPARD II programı 11. başvuru çağrı ilanına çıkıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı 11. başvuru çağrı ilanına çıktığını duyurdu.

TKDK tarafından IPARD II programı 11. başvuru çağrı ilanına çıkıldı

TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle;

“Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 14 Ocak 2022 tarihinde on birinci başvuru çağrı ilanına çıkmış bulunmaktadır.

11. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbirinden başvurular kabul edilecektir.

Toplam destek bütçesi 40.000.000 Avro olup, 11. Başvuru Çağrı İlanı ile bu tedbir kapsamında desteklenecek sektörler şu şekildedir:

Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi (Tıbbi ve Aromatik bitkiler, Mantar ve misel, fide ve fidan, Süs bitkileri), Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretilmesi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyonel Faaliyetler, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları, Yenilenebilir Enerji Tesisleri.

İlimizde uygulanacak destek oranı; uygun harcama tutarının yüzde 55’i olup, eğer başvuru sahibi bir üretici örgütü veya üretici örgütünün hâkim ortak olduğu bir tüzel kişilik ise yüzde 65’idir.

IPARD II Programı 11. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü tarafından yapılacak olan Bilgilendirme Toplantılarına yönelik duyurular nevsehir.tkdk.gov.tr internet adresinden ve İl Koordinatörlüğü sosyal medya hesapları üzerinden yapılmaktadır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93