TÜGVA Nevşehir Şubesi öğrencilere Çanakkale-Bursa gezisi düzenledi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Nevşehir Şubesi düzenlediği "Ecdâda Mektup" konulu yarışmaya katılan tüm öğrencileri Çanakkale-Bursa gezisine götürdü.

TÜGVA Nevşehir Şubesi öğrencilere Çanakkale-Bursa gezisi düzenledi

TÜGVA Nevşehir İl Temsilcisi Selçuk Cingitaş yaptığı açıklamada; "Milli Eğitim Bakanlığı ile olan eğitim protokolümüze binaen Nevşehir merkezindeki okullarda bulunan öğrencilerimizin tarihini bilen, okuyan, yazan ve düşünen bireyler olarak yetişmesi amacıyla ‘Ecdâda Mektup’ konulu bir yarışma düzenledik. Bu yarışmada öğrencilerimizden istediğimiz, kendi cümleleri ile ecdâda hitap etmeleriydi. Amacımız öğrencilerimizin ecdâdımız hakkında neler düşünüp, günümüz şartlarında onları nasıl tanıdıklarını öğrenip ve yarışma sonunda öğretmekti.  ‘Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez’ şiarıyla hareket ettiğimiz düşüncesiyle, vakıf bünyemizde bu gibi eğitici ve öğretici faaliyetlere daha çok yer verecek ulaşılmadık genç bırakmayacağız." şeklinde konuştu.

TÜGVA Nevşehir Yürütme Kurulu Vali İlhami Aktaş'ı makamında ziyaret etti

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Nevşehir Şubesi Çanakkale’ye düzenlenen gezi programı kapsamında geçmiş dönem Nevşehir Valisi şu anki Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete TÜGVA Nevşehir İl Teşkilat Koordinatörü Kazım Korkmaz ve TÜGVA Nevşehir İdari ve Mali İşler Koordinatörü Mehmet Sunar, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ile gençlik adına yaptıkları çalışmalar hakkında bir dizi görüşmelerde bulunup Vali Aktaş'a teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER