Türk Dünyası için mecliste komisyon kurulacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u mecliste ziyaret etti. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türk Dünyası için mecliste komisyon kurulacak

Mecliste TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi veren Sırakaya, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarını mecliste temsil eden komisyonun daimi kalması halinde çok başarılı ve etkin çalışmalar yapılabileceğini belirtti.

Zafer Sırakaya, “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu olarak yaptığımız çalışmalarla ilgili TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop 'a bilgi vererek; yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı mecliste temsil eden komisyonumuzun daimi komisyon olarak göreve devam etmesinin önemini anlattık.

300 Milyonluk Türk Dünyası

Adriyatik’ten Çin seddine 300 milyonluk Türk dünyasının gözü kulağı Türkiye’de ve TBMM’de mecliste daimi komisyon kurulması halinde çok başarılı etkin ve verimli çalışmalar yapılacak kurumlar arasında da güç ve işbirlikleri kurulacaktır” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER