Türk Eğitim Sen; “Basına yapılan saldırı herkese yapılmıştır”

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Nevşehir Gazeteciler Cemiyetinin aracının kundaklanmasına sert tepki göstererek; “Bu saldırı sadece basın mensuplarına değil hepimize yapılmıştır.” dedi.

Türk Eğitim Sen; “Basına yapılan saldırı herkese yapılmıştır”

TES Şube Başkanı Urgenç açıklamasında; “Bir ülkede basın susturulmaya çalışırsa orada özgürlük, eşitlik, eleştiri ve dahası gelişme ve yenileşme tehlikeye girer. Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine yönelik kundaklama olayı tüm Nevşehir’e yapılmış bir menfur saldırı girişimidir. Şiddetle kınıyor, suçluların tespitini bekliyor, gazetecilerimizin sonuna kadar yanında olduklarımızı tüm kamuoyuna duyuruyorum.” İfadelerini kullandı.

Başkan Urgenç; “Şehrin menfaatleri doğrultusunda habercilik yapan, kamuoyunu bilgilendiren haksızlık karşısında vatandaşın vicdanının sesi olan, devletin vatandaşları bilgilendirmesi hususunda bilgi aktarımını sağlayan gazeteciler sendikal faaliyetlerimizin ve açıklamalarımızın duyurulmasında her zaman bizim de sesimiz olmuşlardır. Bu bağlamda Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine yapılan menfur saldırıyı kınıyor, gazetecilerimizin her zaman yanında olduğumuzu yine gazetecilerimiz aracılığıyla paylaşıyorum.” diyerek açıklamasını bitirdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER