'Türk milliyetçiliği birlikte yaşama ve kardeşlik projesidir'

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir milletvekili aday adayı avukat Fazlı Koç, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.

'Türk milliyetçiliği birlikte yaşama ve kardeşlik projesidir'

 

Türk milliyetçiliğinin, millete yabancı ve aykırı dayatmaları boşa çıkarmanın, onurlu ve bağımsız yaşamanın, Türk kimliğine sahip çıkarak, kendi geleceğine egemen olma düşüncesinin fonksiyonel hale gelmiş bir ifadesi olduğunu söyleyen Koç, milliyetçiliğin geleceğin rehberi, milletin yegane güvencesi, ekonomik gelişmenin motoru, demokrasi ve özgürlüklerin teşvikçisi ve yol arkadaşı olduğunu ifade etti.

Milliyetçiliğin, çağdaş, modern ve insana ait olan kıymeti önceliğine alan, birlikte yaşama ve kardeşlik projesi olduğunu kaydeden Koç, "Bu itibarla Türkiye´nin her alanda milliyetçiliğe ve milli yönelişe ihtiyacı olduğu kuşkusuzdur. Ayırma, dağıtma, bölme, dışlama, yabancılaştırma milliyetçiliğin lugatında olmayan, milliyetçiliğin diline aykırı anormallikler olarak değerlendirilmeli ve böyle anlaşılmalıdır. Unutulmamalıdır ki Türk milliyetçiliği, milletimize yabancı ve aykırı dayatmaları boşa çıkarmanın, onurlu ve bağımsız yaşamanın, Türk kimliğine sahip çıkarak kendi geleceğimize egemen olma düşüncesinin fonksiyonel hale gelmiş ifadesidir. Destansı ve ibretlik bir mücadele sonucunda, hiçbir saldırının yıldıramadığı milliyetçi kahramanların manevi emanetlerine ziyadesiyle sahip çıktığımız ve bunu daha da ileri götürme konusunda tartışılmaz çaba içinde bulunduğumuz şüphesizdir" şeklinde konuştu.

“Türk milleti mazlumun yanında olmaya devam edecek”

Türk milletinin dünyaya her zaman ders verdiğinin altını çizen Koç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

5 bin yıllık yüce Türk milletinin tarihi şerefli ve dik duruşu ile mazlumun yanında emperyalist güçlerin karşısında duruşu tüm dünya toplumlarına örnek vermiştir. Haksızlığa uğrayan, ezilen, cefa çeken tüm toplumların dilinde “Nerde Türk´ler, nerde Muhammed´in ordusu” sözleri yer almıştır. Biz Türkler Allah´ın kılıcı Hz. Muhammed´in yolcusu olmaktan hiçbir zaman çekinmedik ve çekinmeyecek bir milletin devamıyız. Afrin çıkarmasında da gösterdiğimiz dirayet binlerce yıldır atalarımızın gösterdiği dirayettir. Aynı dirayet tarihimizde yüzlerce kez yaşanmış, ezilen toplumların duaları Türklerin topraklarına gelmesi ile sona ermiştir. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli´nin istem ve aklı ile oluşan Afrin operasyonu da yüce Türk milletine mensup olmamızdan kaynaklanan yaradan Allah´ın toplumumuza vermiş olduğu bir misyondur. Türkçülük günü nedeni ile dünyaya şunu ifade etmek isteriz ki dünya var oldukça, Türkler var olacak ve mazlumun her zaman dostu olacaktır.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93