TÜRKMEN DAĞI KOMUTANINDAN NGC’YE ZİYARET

Suriye Bayır-Bucak Türkmen Dağı Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’ni (NGC) ziyaret ederek Başkan Bayram Ekici ile görüştü.

TÜRKMEN DAĞI KOMUTANINDAN NGC’YE ZİYARET

Suriye’de yaşanan dramı anlatan Türkmen komutan Ahmet Arnavut, kendilerine Türkiye’den başka yardım gönderen Müslüman ülke olmadığını belirterek, Nevşehirli yardımseverlere de teşekkür etti. Arnavut, Nevşehir’den önemli miktarda yardım geldiğinin de altını çizdi.

Komutan Arnavut, imkansızlıklarından dolayı birçok sivilin hayatını kaybettiğini ifade ederek, bombalardan dolayı evlerin çatısı çöküyor ve sivil vatandaşlar çöken çatının altına kalarak çığlık ata ata can veriyor. Elimizde vinç olmadığı için çöken çatıları kaldıramıyoruz dedi.

NGC Başkanı Ekici de, Suriye’de yaşanan vahşetten dolayı tüm Müslüman ülkelerinin hep birlikte hareket etmesi ve bu zulmü durdurması gerektiğini belirterek, hayırseverleri yardım etmeye çağırdı. Müslüman dışında ölen insanlar olunca tüm dünyanın harekete geçtiğini vurgulayan Ekici, Müslümanların öldürülmesine tüm dünyanın sessiz kaldığını, bununda kabul edilemez olduğunu kaydetti. Haber: Alpaslan Körükcü

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER