Uçhisar coğrafi dokusu ile bütünleşen görünüme hazırlanıyor

Uçhisar’da ana cadde ve yol üzerinde doğal bütünlüğü bozan duvarlar restore edilerek aydınlatma konusunda iyileştirme gerçekleştirilecek.

Uçhisar coğrafi dokusu ile bütünleşen görünüme hazırlanıyor

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü ve mahalle muhtarlarının işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen projede Uçhisar’ın merkezine bağlanan ana cadde ve yol üzerinde doğal bütünlüğü bozan duvarlar restore edilecek ve aydınlatma konusunda iyileştirme gerçekleştirilecek.

Başkan Osman Süslü’nün kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan sokak yenileme çalışması Uçhisar’ın daha estetik ve coğrafi yapısına uygun bir görünüm kazanmasını sağlayacak. Çalışma yapılacak cadde ve sokaklar:

• Adnan Menderes Caddesi

• Turgut Özal Caddesi

• Fatih Caddesi

• Hacı Alibey Caddesi

• Karlık Sokak

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Her yıl binlerce turist ağırlayan kasabamızın coğrafi ve tarihi dokusuna uygun bir görünüm vermek için başlattığımız projeyi en kısa zamanda bitirmeyi planlıyoruz. İleri ki dönemlerde de gerekli görülen yerlerde benzer çalışmalar yapılacaktır. Kentsel dönüşüm çalışması olarak sürdürdüğümüz projeye destek veren kasabamız mahalle muhtarlarına ve belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER