Ülkü Ocakları'ndan "Maske tak" daveti

Nevşehir Ülkü Ocakları koronavirüsün artış gösterdiği şu günlerde "Maskemi takıyorum vebale girmiyorum" sloganı ile etkinlik başlattı.

Ülkü Ocakları'ndan "Maske tak" daveti

Bu etkinlik kapsamında tüm insanlığa önemli bir çağrıda bulunan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, "Maske takarak hem insanları hem de kendini ölümcül virüsten koru" dedi.

Başkan Türker'in bu çağrısına kulak veren binlerce Nevşehirli bu sloganı kullanarak maskeli fotoğraf çektirip kampanyaya destek verdi.

Konuya ilişkin Başkan Türker'in açıklaması şu şekilde; "Geçirdiğimiz bu zor günlerde malumunuz üzere vaka sayısı hayli bir artış göstererek her birimizin evine gün geçtikçe daha çok yaklaşmakta. Tedbirler birçok alan ve bölgede yok sayılmakta. Tespitlerimiz neticesinde şehrimizde de tedbirlere uyma orana düşmekte. Buna oranla da hasta sayımız yükselmekte. Bir kez daha tedbirlerimizi hatırlatarak üst düzeyde hijyen, sosyal mesafe ve maske kuralına uyma konusunda halkımızı uyarıyoruz.

Kendimiz için değilse ailemiz için, ailemiz için değilse vebale girmemek için maske takmanın önemini bir kez daha vurgulayarak tüm halkımızı tedbirlere uymaya davet ediyoruz."

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER