Ülkü Ocakları sokak hayvanlarını unutmadı

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle şehrin muhtelif yerlerine yemlikler koyarak sokak hayvanlarına yiyecek bıraktı.

Ülkü Ocakları sokak hayvanlarını unutmadı

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı üniversite teşkilatı “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle sokak hayvanlarının beslenmeleri için yaptıkları yemlikleri ve yiyecekleri sokaklara yerleştirdi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Türker önderliğinde gerçekleştirilen bu önemli faaliyete çok sayıda genç katılım gösterdi. Gün boyu devam eden çalışmalar, şehir merkezinde vatandaşlardan büyük takdir topladı. 

Hayvanları koruma bilinci ile böyle bir çalışma yaptıklarını ifade eden Ocak Başkan Ali Türker, “Sokak hayvanlarımıza kol kanat germemiz gerekmektedir. Nevşehir halkımızdan ricamız şehrin birçok yerine yerleştirdiğimiz yemliklere belirli aralıklar ile yem bırakmalarını istiyoruz. Teşkilat olarak bizler bu görevi üstlendik, ancak bazen yetişemediğimiz yerler olacaktır. O boşluğu da vatandaşlarımızın doldurmasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER