Ülkü Ocakları tekbirlerle dualarla Başbuğ Türkeş'i andı

Nevşehir Ülkü Ocakları, vefatının 24. yılında ülkücü hareketin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş'i andı.

Ülkü Ocakları tekbirlerle dualarla Başbuğ Türkeş'i andı

Koronavirüs kısıtlamaları nedeni ile bu sene Ankara'daki kabri başında anma töreni düzenlenemesi dolayısı ile, ülkücüler evlerinden okudukları hatimler, tilavetler ile merhum Alparslan Türkeş'i yad etti.

Sosyal medya üzerinden organize ettikleri tilavet ve dua programları ile çevrimiçi olarak buluşan ülkücüler, Alparslan Türkeş'in hayatı ve cenaze töreni gösterildiği zaman hüzünlü anlar yaşadı.

Ekranları başında tekbirler, dualar ve minnetle Başbuğ Türkeş'i yad eden ülkücüler, davasından ve yolundan ayrılmayacağının sözünü verdi.

Konu ile ilgili Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, "Ülkücü hareketin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu, Türk'ün son Başbuğ'u Alparslan Türkeş'i Hakk'a yürüyüşünün 24. sene-i devriyesinde rahmetle, özlemle ve saygıyla anıyoruz. Pandemi nedeni ile anma programlarımızı ve tilavetlerimizi mübarek kabri başında yapamamızın hüznünü derinden yaşıyoruz. 'Evlatlarım' dediği bizler, rahatlıktan ziyade çile vadettiği çetin yolda, adımlarının izinde yürümekten şeref ve gurur duyuyoruz. Her türlü emperyalizme karşı sık duruşunu hala günümüzde örnek olarak, istikametimizin her anında göz önünde bulunduruyoruz. Mirasının ve emanetinin emin ellerde olduğunu alnımız açık bir şekilde ifade ediyoruz. Ulu Başbuğumuza ve dava arkadaşlarına ve şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, Başbuğumuz başta olmak üzere her birini minnetle anıyoruz. Biz Başbuğumuz'dan razıyız, Cenab-ı Allah da ondan razı olsun." dedi.

Ayrıca gün içerisinde ve hafta boyunca Başbuğ Türkeş'i anma programlarının, tilavetlerin ve hayım dualarının devam edeceği bilgisi de verildi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER