Ülkücüler, MHP dağına Azerbaycan bayrağı astı

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından Azerbaycan'da bağımsızlığın ilan edilmesinin 29. yıl dönümü dolayısı ile MHP dağına, üç hilal ve Azerbaycan devletinin bayrağı asıldı.

Ülkücüler, MHP dağına Azerbaycan bayrağı astı

Ülkü Ocakları mensubu gençler gün içerisinde MHP dağının zirvelerine çıkarak, yanlarında götürdükleri üç hilal ve Azerbaycan bayraklarını burada dalgalandırdı. Kilometrelerce uzaktan görülen bu bayraklar şehir merkezinden de net bir şekilde gözlemlendi.

Bu faaliyete öncülük eden Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker,  Azerbaycan bağımsızlığının yıldönümü hakkında konuşarak, “ “Tarih, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini hayranlıkla izleye gelmiştir. Dili, dini, ilkesi ve ülküsü bir Türk milleti, devlet teşkilatlanmalarıyla dünyaya damga vurmuştur. Nitekim katliama kadar dayanan hain saldırıların baş aktörleri Çin, Sovyetler, Ermeniler, ve Avrupa'nın kirli maşası Yunanlar başta olmak üzere batı devletleri Şanlı Türk Milletinin özellikle toprak bütünlüğü başta olmak üzere her konuda düşmanı olmuş, yapılan savaşları insanlık suçlarına varan eylemleriyle kirletmeyi ihmal etmemişlerdir. Nitekim Azerbaycan da bu durumda çemberin dışında kalmamış, her olumsuzluğa rağmen bağımsızlık mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. 1918'de Enver Paşa'nın kardeşi Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusu ile bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan, Sovyetlerin hazmedemeyerek Azerbaycan Milli Hükümeti'ni işgal yoluyla devirmesi ile tekrar zulüm görmeye başlamıştır. Ancak 18 Ekim 1991'de mücadelesini yeniden bağımsızlıkla taçlandıran Azerbaycan, bu kez de Ermeni zulümleri ile karşı karşıya kalmış ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü bozulmak istenmiştir. Dağlık Karabağ bölgesi işgal ve zulüm altına alınmaya çalışılmış ve bu sorun günümüze kadar süregelmiştir. Fakat bugün, şanlı Türk orduları topraklarını işgal altından tek tek kurtarmaya başlamış ve bu uğurda yoluna devam etmektedir. Karabağ Türk'tür, Karabağ Türkün'dür! Ve tarih sayfası kapanana kadar da Türk kalacaktır! Bu uğurda da Ülkü Ocakları olarak Türk kuvvetleri ile Ermenilere karşı çarpışmaya daima hazırız.

Bu bağlamda Nevşehir Ülkü Ocakları olarak can Azerbaycan’ın bağımsızlığında yanında olmak, onların bu gururunu beraber yaşamak adına şehrimizin yüksek konumundaki MHP dağına bayraklarımızı astık. Can Azerbaycan’ın bağımsızlığının 29. yılını kutluyoruz. Kardeşlerimizin özgürlüğü payidar olsun. Can gardaşlarımızla bir olsun Turan ülkümüz, bağımsızlık ve huzurla yeşersin Karabağ'ımız!”

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAdece DAĞA mı
SAdece DAĞA mı - 1 hafta Önce

Öyle sadece dağa asmakla olmaz. Gençlik Türklük-Müslümanlık elden gidiyor, sokağa bir çıkın göbekler, saçlar , bacaklar açık yada taytlı, bir sokak röportajı dinledim Gusül abdesti bilen 100 kişide 2-3 kişi çıktı.

SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100