Umre ödüllü “Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığımızın organize ettiği üniversite öğrencilerine yönelik  “Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” Nevşehir’de yapıldı.

Umre ödüllü “Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” yapıldı

Üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlid-i Nebi Haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak ve Başkanlığımızın gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla 2020 yılı Mevlid-i Nebi etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde planlanan “Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yapıldı.

Nevşehir İl Müftülüğünün yarışmaya müracaat eden tüm öğrencilere hediye ettiği Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) hayatını konu edinen “Onun Gibi Yaşamak” adlı kitabı esas alınarak hazırlanan yarışma sınavına örgün veya açık öğretime devam eden 17-28 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri katıldı.

"Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışmasında" her ilden birinci olan bir erkek ve bir kız öğrenci Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından umre ile ödüllendirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100