Ünlüer’den 19 Mayıs mesajı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ünlüer’den 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs milli mücadelenin ilk kıvılcımının atıldığı, milletçe tekrar bağımsızlığa yürümenin ilk adımı olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, "Bu tarihi günün, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak bağımsızlık mücadelemizi resmen ve fiilen başlatışının, 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.

Türk Milleti, zaferlerle dolu şanlı tarihinin yanı sıra, sıkıntılarla da karşı karşıya kalmıştır.   İnanıyorum ki, tarihi boyunca bütün badireleri atlatmayı başaran aziz milletimiz, bundan sonra da aynı ruhla hareket edecek ve daha güzel daha büyük hedeflere kapı aralayacaktır. Hiç şüphesiz, bu hedefe, Gazi Mustafa Kemal'in Cumhuriyeti emanet ettiği Türk Gençliğinin azmi, gayreti ve mücadeleleriyle ulaşacağız. Bizler; bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebeği olan siz gençlerimizin yanında olmaktan her zaman gurur duyduk. Çünkü bizler, sizin gözlerinizdeki pırıltıyı, Türkiye'yi aydınlatan güneşin ışığı olarak gördük.

Bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın kahramanları şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER