Urgenç; “99 yıl önceki milli ruhu yaşatmak istiyorsak İstiklal Marşı’nı canlı okutacağız”

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, İstiklal Marşı’nın kabulünün 99.yılını basın açıklaması ile kutladı.

Urgenç; “99 yıl önceki milli ruhu yaşatmak istiyorsak İstiklal Marşı’nı canlı okutacağız”

TES Nevşehir Şube Başkanı Urgenç, 99 yıl önceki milli ruha atıf yaparak, İstiklal Marşı ile ilgili dikkatleri çeken bir açıklama yaptı.

Urgenç; “99 yıl önce bugün; Akif’in duası, duamızdır. “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” İstiklal Marşı ile birlikte ana ve ata yurdumuzda göklerde dalgalanan şanlı bayrağımız ve ithaf edilen ‘’Kahraman Ordumuz’’ sonsuza dek barışın ve özgürlüğümüzün sembolü olacaktır.” dedi.

Urgenç açıklamasının devamında şunları kaydetti; “İstiklal Marşı’nın derin anlamını iyi kavramalı ve çocuklarımıza iyi kavratmalıyız ki, gelecekte yaşanabilecek her türlü ihanetin önüne geçebilelim, her türlü kirli oyunun karşısında dimdik duralım, gövdemizi siper edelim. Bugün 99 yıl önceki ruhu yaşatmak için İstiklal Marşı’nı çocuklarımıza iyi öğretmeliyiz, çoşkulu bir şekilde söyletmeliyiz. Özellikle sesli sistemlerle çocuklarımıza İstiklal Marşını kayıt cihazlarından yüksek sesle verilmesinin olumsuzluklarını yaşıyoruz.  İstiklal Marşı’nın çocuklarımıza öğretmen eşliğinde okutulması elzem bir önem taşımaktadır. Bir çok okulumuzda kayıt cihazlarından okutulan İstiklal marşımıza öğrencilerimiz söylüyormuş gibi yaparak katılmamaktadır. İstiklal Marşı kayıt cihazlarından değil canlı bir şekilde öğretmen eşliğinde okutulmalıdır ki 99 yıl önceki milli ruhu devam ettirelim.

İstiklal Marşı’nın kabulünün üzerinden geçen 99 yılda bu topraklar; birlik ve beraberliğimizle, inancımızla, kutsiyetlerimizle filizlendi, yeşerdi, büyüdü… Ne mutlu Türk yurduna, değerlerine, hassasiyetlerine sahip çıkan necip milletimize.

İstiklal Marşımızın kabulünün 99’uncu yıl dönümünü kutluyor; İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u şükran ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100