Urgenç; Biz aynı zamanda milli refleksleri olan bir sendikayız

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretlerini sürdürüyor.

Urgenç; Biz aynı zamanda milli refleksleri olan bir sendikayız

 

Geçen hafta 75. yeni üyeyi kaydettiklerini belirten Başkan Urgenç; “En kısa zamanda hedefimiz 100. üyeye ulaşmaktır” dedi.

Urgenç açıklamasında; “Okul ziyaretlerinde öğretmenler odasında kimi zaman memur odalarında kimi zaman hizmetli personel odalarında performans sistemine karşı çıkarak, nöbetlerde yaşanan sıkıntıları dile getirerek, Öğretmenin itibar kaybının nedenleri, Ağustos ayında imzalanan toplu sözleşmenin nasıl fiyasko ile sonuçlandığı, öğretmene yönelik şiddet eylemleri ve iade-i itibarı gibi konulardaki görüşlerini, sendikalarını ve mücadelelerini anlatan sendika yönetim kurulu üyeleri ziyaretler esnasında kurum müdürlerine ve okul temsilcilerine Türk Bayrağı hediye ediyor. 

Taş baskılı Atatürk resmi, Milli Meclisin açılışında Gazi Atatürk kanvas tablosu, Conkbayırında Bir Lider Atatürk kanvas tablosu, Kocatepe Savaşı kazandığımız yer kanvas tabloları, Türk tarihinin dönüm noktaları kanvas tablolarını hediye ederek milli duyarlılıklarını yansıtmaya devam ediyor. Son iki günkü ziyaretlerinde de Rauf Nail İlkokulunda TES üyesi Okul Müdürü Şenol Arslantürk´e  Milli Egemenliğin önemini belirten “Milli Meclis ve Atatürk” Kanvas tablosunu takdim etti. 

TES üyesi 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Yaşar Altuner´e Emperyalizme karşı direniş adını verdikleri “Conkbayırında Lider Atatürk” kanvas tablosunu hediye ederek ve okul temsilcilerine de Türk bayrağını takdim ederek ziyaretlerini sürdürüyor. 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zafer haftasını içine alan bu hafta ziyaret ettikleri okullarda özellikle milli ve manevi değerlere vurgu yaparak ziyaretlerimizi sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER