Urgenç; “MEB ek ders karmaşasını çözmelidir“

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada, ”Öğretmen salgın süreci başladığından beri normal eğitim ve öğretim döneminden daha fazla emek sarf ederek eğitiminin aksamaması için büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Defalarca dile getirdiğimiz gibi öğretmen yüz yüze ve uzaktan çeşitli materyallerle ve yollarla öğrencilerle buluşmaya devam etmektedirler.  Milli Eğitim Bakanlığı bunu görmeli, öğretmenleri ekonomik anlamda mağdur etmemelidir.” dedi. 

Urgenç; “MEB ek ders karmaşasını çözmelidir“

Urgenç açıklamasının devamında bakanlığın öğretmene güven duymasını istedi.

Bakanlık ek ders ücretleriyle ilgili yaşanan karmaşayı giderecek tedbiri ivedilikle almalıdır diyen Urgenç şu ifadelere yer verdi:

“Günlerdir dile getiriyoruz, çözüm çok basit; okul idareleri tarafından yüz yüze eğitimde olduğu gibi haftalık ders programı hazırlanacak, bu programa göre öğretmenlerimiz EBA ya da diğer platformlardan uzaktan eğitimlerini yapacaklar ve bunun üzerinden de ek ders ücretleri ödenecek. Tabi bu noktada önemli bir diğer husus da canlı derslerle ilgili öğretmenin beyanının esas alınmasıdır. Beyanın dışında öğretmenimizin itibarını sarsacak şekilde fotoğraf ya da video kaydı istenmesi kesinlikle söz konusu bile olmamalıdır. Öğretmenimize güvenemiyorsak, eğitimde başarı nasıl mümkün olacaktır?

Urgenç; inanıyorum ki kısa süre içerisinde öğretmenin yaşadığı mağduriyet giderilecektir.

Öğretmen salgın süresince üzerine düşen sorumluluğu fazlası ile yerine getirmeye devam etmektedir. MEB’te üzerine düşeni yapmalı, öğretmenin tüm ödemelerini gerçekleştirmelidir. Bu hususta Türk Eğitim-Sen genel merkezi bakanlıkla görüşmelerini sürdürmektedir. Ümit ediyoruz ki görüşmelerden öğretmenlerimiz lehine sonuçlar çıkacaktır. Türk Eğitim Sen’in çalışanlar lehine hukuksal ve eylemsel tüm planları mevcuttur.“

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER