Urgenç; “Yeni Zelanda’da yaşanan alçak saldırıyı kınıyoruz”

Yeni Zelanda’nın Christ Church ilçesindeki iki camiye düzenlenen silahlı saldırı sonucunda 49 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Urgenç; “Yeni Zelanda’da yaşanan alçak saldırıyı kınıyoruz”

Cuma namazı sırasında düzenlenen tüyler ürperten terörist saldırı hakkında bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, “Bu canice gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi.

Dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanlara yönelik faşist saldırılar yapıldığına, ayrımcı tutumlar sergilendiğine, aşağılayıcı ifadeler kullanıldığına dikkat çeken Urgenç, “Bu noktada İslami fobinin önüne geçilmesi çok önemlidir” dedi.

Urgenç, sözlerini şöyle sürdürdü: “İslam Dinine karşı nefret söylemlerinin arttığı günümüzde, sık sık demokrasi vurgusu yapan, insan hakları nutukları atan, “barış” kelimesini dilinden düşürmeyen sözde gelişmiş devletlerin İslam coğrafyasına ve Müslüman ülkelere karşı politikalarını gözden geçirmeleri gerekmektedir. Zira sözde gelişmiş devletlerin İslam Dinine yönelik tutumları, Müslümanları aşağılayan ifadeleri bu tür saldırılar için psikolojik zemin hazırlamaktadır.”

Bu canice saldırının sadece aklı melekelerini yitirmiş bir kişinin bireysel saldırısı olarak değerlendirilmemesi, organize bir saldırı olarak görülmesi gerektiğini belirten Urgenç, “Müslüman ve Türk düşmanlığının ne noktada olduğu üzülerek görüyoruz. Tüm dünya liderleri bu terörist saldırıya en yüksek perdeden tepki göstermeli, her millet bu saldırıya karşı yek vücut olarak, Müslümanların yanında saf tutmalıdır.

Cami saldırısını düzenleyen Teröristin;

Silahının üzerinde; "1683 Viyana" yazıyor.

Ayrıca, kırmızı işaretli kısımda kiril alfabesi ile " Miloş Obiliç " yazıyor.

Miloş Obiliç,1389 da 1. Kosova savaşında sultan Muradı şehit eden Sırpın adı.

Kullanılan silahın üzerinde “Türk yiyici” yazıyor.

Açıkçası Hedef Türk Milleti...

Tasvip etmemekle birlikte Bir kiliseye saldırı olsa idi dünya İslami terör diye ayağa kalkardı. Camiye saldırı yapıldı. Bu Müslüman ve Türk'e yapılan bir terör saldırısıdır. Şimdi tüm dünyanın bu faşizan saldırıya tepki göstermesini bekliyoruz.

Alçak saldırıyı bir kez daha kınıyor; hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm İslam âlemine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">