Uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ziraat Odaları Birliği, KOSGEB ve İŞKUR arasında imzalanan "Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolü" çerçevesinde 32 saatlik "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi", yerelde ilgili kurumların işbirliği ve AHİLER Kalkınma Ajansı ile Sanayi Ticaret Odası´nın eğitimci personel katkılarıyla gerçekleştirildi.

Uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı

 

Program kapsamında 16- 27 Nisan tarihleri arasında 3 grup halinde, 18-40 yaş aralığında 65 Kadın Eğitim gördü. Eğitim alan kadınlarımıza Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde sertifikaları teslim edildi.

Sertifika törenine; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık Barata, Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaş, İl müdürlüğü çalışanları ve davetliler katıldı.

Eğitim alan kadınlar aynı zamanda Tarım ve Hayvancılık alanında, proje hazırlayarak İl Müdürlüğe teslim edecek, Temmuz ayında gerçekleşmesi öngörülen ve çevremizdeki 5 ilin yarışmacılarının katılacağı "Proje Pazarında" sergilenecek.

Projeler içerisinden bakanlığımız tarafından seçilen ilk üç proje Türkiye geneli yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Ayını zamanda yerelde bu üç proje ödüllendirilecek.

İl Müdürü Okan Yılmaz; bayanlara eğitimde gösterdikleri ilgi nedeniyle ve emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirerek, eğitimden yararlanan bayanlara hayırlı olsun dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93