Uyum mahalle ziyaretlerinin sekizincisi gerçekleştirildi

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen uyum mahalle ziyaretlerinin sekizincisi Herikli mahallesinde gerçekleştirildi.

Uyum mahalle ziyaretlerinin sekizincisi gerçekleştirildi

Nevşehir’de sosyal uyum kapsamında İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen mahalle ziyaretlerinin sekizincisi Herikli Mahalle Muhtarlığı ile devam etti.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancıların ev sahibi toplumla uyumlarını kolaylaştırmak, yerel düzeyde karşılaşılan sorunları ve çözüm önerilerini öğrenmek ve yaşanacak sosyal gerginlikleri önlemek amacıyla uyum mahalle ziyaretleri kapsamında merkez Herikli Mahallesi Muhtarlığı ziyaret edildi. Ardından esnaf ve hane ziyareti gerçekleştirildi.

Yabancılarla ilgili doğru bilinen yanlışların bahsedildiği ziyarette ev sahibi toplumun yabancılar hakkında istek ve önerileri değerlendirildi.

Yapılan hane ziyaretlerinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yabancılar İçin Kent Rehberi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce gönderilen MUYU eğlence kutusu, maske, okul çantası, su matarası vb hediyeler verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER