Uyum mahalle ziyaretlerinin yedincisi gerçekleştirildi

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen uyum mahalle ziyaretlerinin yedincisi Kıratlıoğlu mahallesinde gerçekleştirildi.

Uyum mahalle ziyaretlerinin yedincisi gerçekleştirildi

Nevşehir’de sosyal uyum kapsamında İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen mahalle ziyaretlerinin yedincisi Kıratlıoğlu Mahalle Muhtarlığı ile devam etti.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancı nüfusun yoğun olduğu mahallede sosyal uyum düzeyinin belirlenmesi, birlikte yaşama kültürü ve mahalle kültürü hakkında farkındalık yaratılması, mahalle muhtarı ve sakinlerinin öneri ve görüşlerinin alınması amacıyla Kıratlıoğlu Mahalle Muhtarlığı ziyaret edildi. Ardından Afganistan uyruklu iki aileye hane ziyareti ile Türk ve yabancı esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

Kıratlıoğlu Mahalle Muhtarı Hasan Özdemir’in de eşlik ettiği ziyarette mahalle düzeyinde sosyal uyumda yaşanan zorluklar, her iki toplumda da ilişkileri pozitif etkileyecek öneriler, yardım ve hizmetler ihtiyaç duyulan kişilerin gerekli kurumlara yönlendirilmesi, yanlış algıların kırılarak toplumsal gerginliklerin azaltılması konularında görüşmeler yapıldı.

Yapılan hane ziyaretlerinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yabancılar İçin Kent Rehberi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce gönderilen MUYU eğlence kutusu, maske, okul çantası, su matarası vb hediyeler verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER