Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Nevşehir Valiliği´nden yapılan açıklamada, Vali ve Vali Yardımcılarının ismi kullanılarak dolandırıcılık yapıldığı belirtildi.

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

 

Hiçbir devlet kurumunun bu gibi taleplerde bulunmasının yasal olmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Son günlerde Valimizin, Vali Yardımcılarımızın ve İl Müdürlerimizin makamları veya isimleri

kullanılarak gerek ilimizde, gerekse de ilimiz dışındaki hayırsever vatandaşlarımız ve şirketler aranarak, yardım bahanesiyle para, tekerlekli sandalye ve bazı maddi değerdeki malzeme ihyacı olduğu şeklinde, vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğu tespit olunmuştur.

Hiçbir Devlet Kurumu veya görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi mümkün de değildir.

Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 155 polis imdat ve 156 jandarma imdat hatlarını aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları önem taşımaktadır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44