Vekaletle kurban bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı riyasetinde Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi koordinesinde tarafından Vekaletle Kurban Organizasyonu İl Bilgilendirme Toplantısı’’ kapsamında merkez yöneticileri ve diğer görevlendirilenlerin il ve ilçe müftülüklerinde belirlenen personele rehberlik etmesi; söz konusu personellerin süreç yönetiminde aktif rol almalarına, görevlerini bilinçli ve eksiksiz olarak yerine getirerek başarıya ulaşmasına önemli bir katkı sağlaması amacıyla kurum personeline yönelik toplantı düzenlendi.

Vekaletle kurban bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Ankara'da düzenlenen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Tanıtım Toplantısı"nda, 2022 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatları açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek verecek.

Bu kapsamda Nevşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir  Şubesi  ev sahipliğinde Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu Lisesi Konferans Salonunda "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Turgut Erhan konuşmacı olarak katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, “İnanıyorum ki geçen senelerden daha çok gayret edeceksiniz. Yeryüzünün açlık yokluk yarasına siz merhem olacaksınız. Hocalarım; dünyada imtihan var. Sizin gayretlerinizle bu millet, bu memleket bu imtihanı kazanacak inşallah. Hepiniz mutlaka bu zorluğun üstesinden geleceksiniz. Bundan hiç şüphem yok. Geçen sene ve ondan önceki seneler zekat çalışmalarında yaptığınız gayretlerden ve bundan sonraki yapacağınız çalışmalardan dolayı ben sizleri alkışlıyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

“KURBAN BAĞIŞ BEDELİ 2 BİN 250 TL”

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Turgut Erhan, “İçinde bulunmuş olduğumuz zaman dilimi itibariyle yaralara merhem olacak, kardeşlik duygularını geliştirecek bir zaman dilimi içerisine giriyoruz. Bugün din gönüllüsü siz kardeşlerimizin aracılığıyla vatandaşlarımızın vermiş olduğu o emaneti yerine tevdi etme düşüncesiyle yurt içinde ve yurt dışında muhtelif yerlerdeki kardeşlerimize adeta tebliğin bir amacı olmak üzere kurban ibadetini ulaştıracağız. Bunun için 81 il müftülüğümüze yazılar yazarak belirlediğimiz gönüllü kardeşlerimiz gerek yurt içindeki gerekse yurt dışındaki yerlere kurbanlarını bağışlayan kardeşlerimiz adına kardeşlik duygularını iletmek üzere kurban etlerini insanımıza en güzel şekilde iletmek için gayret sarf edecekler. Bizim en büyük potansiyel gücümüz Diyanet İşleri Başkanlığımızın her kademesinde çalışan hademe-i hayrat olan siz kardeşlerimizsiniz. Diyanet İşleri Başkanlığımız 2022 yılı vekâlet yoluyla kurban bağış bedelini yurt dışı bin 800 TL, yurt içi de 2 bin 250 TL olarak belirlemiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı 1993 yılından beri kurban ibadetine aracılık etmektedir. Bu çerçeve içerisinde geçen sene 81 ilde ve 77 ülkede kurban kestik. Ama bu sene hedefimiz 1003 şubemizde, 81 ilimizde, 922 ilçemizde ve 80 ülkede kardeşlerimizden almış olduğumuz vekâletle kurbanı kesmektir. Diyanet İşleri Başkanlığımız gerek teşkilat itibariyle gerekse Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla özverili bir şekilde bu işi hakkıyla yapıyor. Hepinize saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93