Yarım asır sonra yeniden Nevşehir'de buluştular

1968 - 1980 Yılları arasında Nevşehir il merkezindeki yetiştirme yurdunda kalan ve daha sonraki yıllarda yurdun değişik illerinde hayatlarına devam etmeyi tercih eden yurt sakinleri yarım asır sonra yeniden Nevşehir'de buluştu.

Yarım asır sonra yeniden Nevşehir'de buluştular

Çoğu 60 ve üzeri yaşlarda olan, kimisi öğretmen, devlet memuru, serbest meslek sahibi olan eski yetiştirme yurdu sakinleri Nevşehir buluşmasında 50 yıla yakın bir süreden sonra hasret giderdi ve çocukluk anılarını yad etti.

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde ulusal bir haber ajansının uzun yıllar muhabirliğini de yapan Yakup Polat'ın öncülüğünde yarım asır sonra bir araya gelebildiklerini söyleyen eski yetiştirme yurdu sakinleri bundan sonraki yıllarda bu buluşmaları tekrarlamayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup polat
Yakup polat - 2 ay Önce

Değerli arkadaşlarım. Değerli insan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Bayram Ekici Değerli Meslektaşım Ali Çamur, a İlğilerinden Dolayı Çok Teşekkür Ediyorum. Hayat bu, Kimin Nerede Ne Şekilde Hayata Veda Edeceği Bilinmez. O Nedenle Güzel İntiba Bırakmak Gerektiğine İnananlardanım. Saygılarımla. 18.10.2021.Nevşehir

SIRADAKİ HABER